İnstagramda Beğeni Sayınızı Arttıracak En Etkili 3 Yöntem

İnstagram gönderilerimizin beğeni sayısını nasıl arttırırız? İnstagramda daha çok beğeni almak için neler yapmalıyız? Bugün instagram beğeni sayınızı arttırmanız için mutlaka yapmanız gereken en etkili yöntemleri anlatıyoruz.

İnstagramda beğeni arttırmak için denenmiş bir çok yöntem bulunuyor. Burada bu yöntemler arasında denenip sonuç alınmış en etkili üç yöntemi sizinle paylaşıyorum.

1 Daha çok beğeni istiyorsanız daha kaliteli içerik üretmelisiniz

İnstagramda paylaştığınız fotoğrafların beğenisi az oluyorsa; paylaştığınız fotoğrafları gözden geçirmelisiniz. Tamam, size göre çok kaliteli içerik üretiyor olabilirsiniz ama ''kaliteli içerik kitlenizin ne istediğine bağlıdır.'' Bu yüzden en çok beğeni alan fotoğraflarınızı bulun ve inceleyin. Sizin takipçi kitlenizin ilgisini çeken fotoğraf tarzı işte bu. İnstagram gönderilerimizde beğeni sayımızın artması için bu tarz fotoğraflar üzerine yoğunlaşmalıyız.

2 İnstagram çok beğeni almak için fotoğraf boyutu kaç olmalı?

İnstagram için ideal fotoğraf boyutu

Yapılan istatistiklere göre; İnstagramda en çok beğeni alan fotoğraf boyutu 1080px eninde ve 1350 piksel yüksekliğinde olan fotoğraflardır. Dikey fotoğraf ve videolarınızı 4:5 formatında yüklemeniz gerekir. Bu, içeriğinizin mümkün olan en geniş formatta gösterilmesini ve böylece görsel olarak daha çekici olmasını sağlayacaktır. Bu da daha çok beğeni demektir. Bundan sonra fotoğraf ve videolarımızı bu boyutta paylaşıyoruz.
NOT: İnstagram gönderi boyutu ile instagram hikaye boyutları birbirinden farklıdır. İnstagram hikayelerde fotoğraflarımızın tam olarak kırpılmadan görünmesi için farklı bir boyut kullanmalıyız. Bu konudaki ayrıntılı yazımız ''İnstagram hikaye fotoğraf boyutu kaç olmalı?''

3 Siz başkalarının fotoğraflarını beğeniyormusunuz?

İnstagramda fotoğraf ve videolarımızın daha çok beğeni alması için yapmamız gereken bir diğer yöntem de diğer kullanıcılarla sürekli etkileşim halinde olmak. Her gün düzenli olarak, takip ettiğiniz kişilerin gönderilerini ve keşfet sayfasına çıkan diğer kullanıcıların gönderilerini beğenip nazik yorumlar bırakmanız sizin yararınıza olacaktır. Buna instagramda dikkat çekme yöntemi denilir ve geri dönüşümü oldukça fazladır. Bu sayede instagram takipçi sayınızı ve beğeni oranlarınızı çok kolay bir şekilde arttırmış olursunuz.
Tavsiye Yazı: İnstagram Keşfet Sayfasında Nasıl Çıkarım?
Bu anlattığım yöntemler instagramda beğeni sayınızı arttırmak için mutlaka yapmanız gereken yöntemler. Bu üç kurala uyduğunuz müddetçe gönderilerinize gelen beğeni sayılarının arttığını göreceksiniz. 

Para Kazandıran Çiftlik Oyunu (Çiftlik Geliri)

oyun oynayarak para kazan

Son zamanlarda online oyunlardan para kazanmak oldukça popüler bir hale geldi. Bu oyunların en çok oynananları ise para kazandıran çiftlik oyunları. Sanal olarak bir çiftlik kuruyorsunuz. Çiftliğinizde tavuk, inek gibi hayvanlarınız oluyor ve bu hayvanlar size para kazandırıyor. Yani kısacası internetten oyun oynayarak para kazanıyorsunuz.

Oyunlara ilk üye olduğunuzda; çiftlik oyunu size hayvan alabileceğiniz kredi veriyor. Yani para yatırmanıza gerek yok. Size verilen kredi ile hayvan alarak üretime başlayabilirsiniz ve üretimden aldığınız kazançla yeni hayvanlar alarak günlük üretim miktarınızı arttırabilirsiniz. Ben hemen üretimimi arttırmak istiyorum diyorsanız o zaman oyuna para yatırarak hayvan alabilir ve çiftlik gelirinizin daha kısa sürede artmasını sağlayabilirsiniz. Bu size kalmış.

Para kazandıran çiflik oyununu ilk duyduğumda aslına bakarsanız pekte önemsemedim. Sonrasında denemekten de kendimi alıkoyamadım. Çiftlik geliri oyunu oynamaya başladım ve oyunun çok zevkli olduğunu anladım. Hemen hanıma da bir hesap açtık tabi :) Çiftliklerimizi yarıştırıyoruz bu aralar :)
Fazla gevezelik yapma nerden üye olacağız bu oyuna diyenler; BurayaTıkTık yaparak üye olup oyuna hemen başlayabilirsiniz. Para kazandıran çiftlik oyunu hakkında daha fazla bilgi isteyenler okumaya devam ;)

Çiftlik oyununa para yatırmam gerekiyor mu?

Bu tarz diğer oyunların bir çoğunda para yatırmak gerekiyor fakat; size anlattığım Para kazandıran çiftlik oyununa para yatırmanız gerekmiyor. Oyuna verdiğim linklerden üye olduğunuzda bonus olarak 2000 kredi hemen hesabınıza geçiyor. Bu parayla ilk yatırımınız olan tavukları alıyorsunuz. 2000 kredi ile size tavsiyem 2 adet domdom tavuk almanız yönünde. 2 adet domdom tavuk saatte 240 adet yumurtluyor. Bu yumurtaları satarakta başka tavuklar alıyorsunuz ve üretiminiz artıyor. İlk bir ay boyunca ne kazanırsanız kazanın, hepsini mutlaka hayvana yatırın. Çiftlik oyununda ne kadar çok hayvan o kadar çok para kazancı bunu unutmayın. 

Oyunda sadece yumurtalardan para kazanmıyorsunuz aynı zamanda bonus kısmına gelip her iki saatte bir 25 kredi ve 24 saatte bir sefer de bonus linklerini tıklayarak 125 kredi kazanıyorsunuz. Ürettiğiniz yumurtalar ve bu bonuslarla hemen hayvan alıyorsunuz. Ben 195 kredi birikir birikmez hemen en ucuz olan Boncuk tavuktan alıyorum. Boncuk saatte 23 yumurta üretiyor.

Nasıl üye olurum?

Bu yazıda para kazandıran çiftlik oyunu hakkında çiftlik oyunundan ne kadar para kazanılır? çiftlik oyunu püf noktaları gibi konularda çok detaylı bir anlatım yaptım, okumanızı öneririm. Ama eğer okumak istemiyorum diyorsanız hemen üye olmak için; öncelikle BURAYA tıklayıp oyunun adresine gidiyoruz ve bu şekilde ilk bonus kredimizi kazanıyoruz.

Çiftlik oyununa üye olmak için verdiğim link ile siteye giriyoruz. Kendimize bir kullanıcı adı yazıyoruz. Mail adresimizi yazıyoruz ve bir şifre belirliyoruz. Kayıt butonuna basarak giriş alanına gidiyoruz. Kullanıcı adımızı ve şifremizi yazarak oyuna giriş yapıyoruz. Oyuna ilk girişte bir kişinin çok fazla hesap açmasını önlemek adına telefon numarası girme zorunluluğu var. Telefon numaramızı giriyoruz, bize bir kod geliyor ve o kodu yazarak oyuna başlıyoruz. Verdiğim linkten üye olarak başlangıç yatırımı için kredi kazanıyorsunuz bunu unutmayın.

Çiftlik oyununda hangi hayvanlar var?

Online olarak para kazanabileceğiniz bu çiftlik oyununda tavuklar ve inekler var. Diğer oyunlar kadar karışık bir oyun değil. Ayrıca diğer oyunlarda bir deponuz olması gerekiyor ve bu deponun bir kapasitesi oluyor. Kapasite dolunca üretim duruyor. Bu oyun depo gerekmeyen bir çiftlik oyunu. Gece depo dolmuş üretim durmuş diye bir şey yok. Diğer oyunlardan bir diğer farkıda hayvanlara yem verme derdiniz yok. Yem bitmiş kazandığım parayla yem alayım diye bir şey de yok. 

Yani kısaca diğer para kazandıran çiftlik oyunlarında kazandığınız parayı depo büyütmek ve yem almakla harcarsınız üretiminiz sabit kalır. Çünkü hayvan alacak paranız kalmaz. Bu oyunda ise kazandığınız paraları sadece hayvan alarak değerlendiriyorsunuz ve bu sayede de para kazancınız sürekli artıyor.
Tamam ben başlayayım artık oku oku kafam ağrıdı diğerler :) BurayaTıkTık yaparak oyuna ilk bonus kredilerini alarak hemen başlayabilirler. Kalanlar okumaya devam ;)
tavuk oyunundan para kazan

Para kazandıran çiftlik oyunundan ne kadar para kazanabilirim?

İşte herkesin merak ettiği soru bu. Arkadaşlar çiftlik oyunu oynayarak kazanacağınız para konusunda bir sınır yok. Siz eğer hiç para yatırmadan oyunu oynarım, kazandığım kredilerle hayvan alıp çiftliğimi geliştiririm diyorsanız; bir kaç ay zaten bütün paranızı bu iş için harcayacaksınız. Sonrasında elinize para geçmeye başlar. 

Birde; para kazandıran çiftlik oyununun ciddi anlamda para kazanmak isteyenler için olan boyutu var. Çiftlik oyunundan aylık bir memur maaşı kadar hatta daha fazlasını kazanan oyuncular var. Bunun için biraz yatırım yapmanız gerekiyor. Eğer ben yatırım yapmak istiyorum diyorsanız yatırdığınız 1000 TL ile çiftliğinize alacağınız hayvanlar size yaklaşık olarak aylık 250 TL kazandırır. Bu kazanç yatırdığınız parayla doğru orantılı olarak artar. Yani elinizde 5000 TL niz var ve oyuna yatırım yapmak istiyorsunuz. Bu para ile aylık 1250 TL para kazanırsınız. Yani hemen hemen bir askeri ücretli çalışan kadar aylık para kazancınız olur.

Bu parayı aylık kazanabilmek için örneğin bir daire alıp kiraya vermeniz gerekir. Açık açık söylemek gerekirse 5000 TL ile bu parayı başka bir sektörde kazanmanız neredeyse imkansız.

internetten oyun oynayarak para kazanma

Ben 5-6 aydır çiftlik oyununu oynuyorum. Oyuna çok fazla yatırım yapmadım. Şuan çiftlik geliri oyunundan aylık 250 TL civarında bir para kazanıyorum. Resimde de gördüğünüz gibi benim hayvanlarımdan bazıları bunlar. TL bakiyem şu an için 538 TL ve bu parayı yatırım yapmak için biriktirdim. 500 TL lik bir yatırım yaparak aylık kazancımı 375 TL ye çıkarmayı düşünüyorum. Sonrasında her ay kazandığım 375 TL nin 100 TL si ile hayvan alacağım ve kalan parayı çekeceğim. Yani her ay 25 TL maaşıma zam yapmayı düşünüyorum :)
ooo para iyiymiş hemen başlayalımda tavuklar yumurtlamaya bir an önce başlasın diyenler; BurayaTıkTık yaparak hemen üye olabilirler ve bu linkten üye oldukları için kazanacakları kredi hemen ilk tavuklarını alarak para kazanmaya başlayabilirler.

Çiftlik geliri oyunu site sahipleri ne kazanıyor da bize bu kadar para kazandırıyor?

Bu soru başlangıçta benim de aklıma geldi ve biraz şüphelendim açıkcası. Sonrasında çiftlik oyunu oynamaya başlayınca site sahiplerinin de oldukça ciddi paralar kazandığını öğrendim ve aklımdaki şüphelerden kurtuldum. Site nasıl para kazanıyor?
 • Oyuncular bonus almak için günde 5 adet link tıklıyor ve yaklaşık 20.000 oyuncu olduğunu düşünürsek bu linkler siteye çok iyi para bırakıyor.
 • Sitede bulunan reklamlardan elde ettikleri gelirleri de oldukça iyi.
 • Hayvan satışları ve ücretli vip üyelikler sayesinde de çok fazla para kazanıyorlar.
Yani aslında adamların kazandığı paranın yanında dağıttıkları para; tabiri caizse devede kulak ;)

Çiftlik geliri oyunundan para kazanmak için püf noktaları

 • Öncelikle yazıda vermiş olduğum linklerden üye olarak ilk kredinizi kazanarak para yatırmadan oyuna başlayın
 • Oyuna para yatırmak istiyorsanız öncelikle bir hafta kazandığınız kredilerle aldığınız tavuklarla denemeler yapın
 • Başlangıçta kazandığınız para size az gelecek, bu sizi asla yıldırmasın. Sürekli hayvan alarak üretiminiz her gün katlanarak daha da fazla artacak ve hergün bir öncekinden daha fazla hayvan alabileceksiniz bunu unutmayın
 • 2 saatte bir verilen 25 kredi bonusları kaçırmamaya çalışın
 • 24 saatte bir verilen bonus linklerine tıklayarak 125 kredi bonusu almayı ihmal etmeyin
 • Çiftlik oyununda krediniz bir hayvan almak için yeterliyse hemen hayvan alarak o hayvanında bir an önce üretime geçmesini sağlayın

İnstagram Arşiv Özelliği İle Fotoğraf Gizleme

instagram arşiv fotoğraf sakla

İnstagram arşiv özelliği sayesinde instagramda paylaştığınız bir fotoğrafı sildikten sonra; "tüh keşke silmeseydim bir sürüde beğenisi vardı" derdine bir son geldi.

İnstagramın kullanıcılarına sunduğu arşiv özelliği sayesinde artık profilinizden resim silmenize gerek yok. Atın fotoğrafı instagram arşive profilinizden kaybolsun, arşiv sayfanızda sadece siz görün. Aslında instagram arşiv özelliğine; İnstagram profilden fotoğraf gizleme özelliği de denilebilir. Üstelik instagram profilinizden arşiv özelliği sayesinde gizlediğiniz fotoğrafı tekrar profilinizde göstermeniz de mümkün. Hemde fotoğrafta bulunan beğeni ve yorumlarla birlikte.

İnstagram arşiv özelliği en çokta bir küsüp bir barışan sevgililerin işine yaradı :) Kavga edince fotoğrafları arşive atıyoruz. Barışınca profile geri yüklüyoruz ;)

Şimdi gelelim "İnstagram arşiv özelliği nasıl kullanılır? İnstagram arşive fotoğraf nasıl atılır? İnstagram arşive atılan fotoğraf tekrar geri nasıl yüklenir?" sorularının cevaplarına.

instagram arşiv özelliği

İnstagram arşive fotoğraf gönderme

 1. Gizlemek istediğimiz fotoğrafı açıyoruz
 2. Üç nokta simgesini tıklıyoruz
 3. Açılan pencereden arşivle seçeneğini tıklıyoruz
Hepsi bu. Fotoğraf profilimizden gizlendi ve instagram arşiv sayfasında yerini aldı
Tavsiye yazı: En çok beğeni getiren hashtagler

İnstagram arşive atılan fotoğrafı profile geri yükleme

 1. Arşiv sayfamızı açıyoruz
 2. Geri yüklemek istediğimiz fotoğrafı açıyoruz
 3. Sağ üst köşede bulunan üç nokta simgesine dokunuyoruz
 4. Açılan pencerede profilde göster seçeneğini tıklıyoruz
İnstagram arşive gönderdiğimiz fotoğrafı böylece profilimizdeki eski yerine beğeni ve yorumlarıyla birlikte tekrar göndermiş olduk.

İnstagram Canlı Yayından ve Hikayelerden Kişi Engelleme

instagram hikaye canlı yayın kişi engelleme

İnstagram canlı yayından kişi engelleme nasıl yapılır? İnstagram hikayemizi görmesini istemediğimiz kişileri nasıl engelleriz? 

İnstagramda canlı yayın yapmak ve instagram hikayeleri son günlerde oldukça moda oldu. Yaptığımız canlı yayınlar ve instagram hikayelerimiz profilimiz gizliyse sadece takipçilerimiz, eğer açık bir profile sahipsek herkes tarafından görülmektedir.

Eğer canlı yayınımızı ve hikayelerimizi sadece takipçilerimizin görmesini istiyorsak hesabımızı gizlemeliyiz. Böylece takipçilerimizin dışında kimse instagram canlı yayınımızı ve instagram hikayelerimizi göremez.

Peki talipçilerimizden bazı kişilerin canlı yayınımızı ve instagram hikayelerimize paylaştığımız fotoğraf ve videoları görmesini istemiyorsak ne yapmalıyız? İnstagram bunada çok kolay bir çözüm üretmiş. İnstgramda canlı yayınlarımızı ve hikayelerimizi görmesini istemediğimiz kişileri engelleyebiliyoruz. İnstagram hesabımızın gizli yada açık olması farketmeksizin istediğimiz kişiyi instagram canlı yayınımızdan ve hikayelerden engelleyebiliriz.

İnstagram canlı yayın ve instagram hikayelerden kişi engelleme nasıl yapılır?

 1. Profilimize girip sağ üst köşede bulunan "üç nokta" işaretini tıklayalım.
 2. Burada hesap ayarlarının altında bulunan "hikaye ayarları" sekmesine girelim.
 3. Hikaye ayarları sekmesinde "hikayeni ve canlı videolarını belirli kişilerden gizle" alanına instagram canlı yayınımızı görmesini istemediğimiz kişilerin profil isimlerini yazarak engelliyoruz.
İnstagram canlı yayınımızı görmemesi için engellediğimiz kişiler aynı zamanda hikayelerimizi de göremiyor. Yani hem instagram canlı yayından hemde instagram hikayelerden kişi engelleme işlemini aynı anda yapmış oluyoruz.

Google Aramaları: instagram canlı yayın kişi engelleme, instagram hikaye kişi engelleme, instagram hikayeyi gizleme, instagram engelleme, instagram canlı yayın gizleme.

Instagram Keşfet Sayfasına Nasıl Çıkılır?

instagram keşfet sayfasında çıkmak
Bu makalemizde sizlere; instagram keşfet alanı hakkında bilgiler veriyoruz ve instagram keşfet sayfasına nasıl çıkılır? detaylı bir şekilde anlatıyoruz.
İnstagram keşfet alanı ilgi alanımız ve etkileşimimiz dahilinde Dünya'nın her yerinden kullanıcı fotoğraflarını görebileceğimiz bir alandır. Yani; İnstagram keşfete fotoğrafımızın girmesi demek; çok fazla kullanıcının fotoğrafımızı görmesi demektir. Fotoğrafımızı çok fazla kişinin görmesi de doğru orantılı olarak çok fazla beğeni ve instagram takipçi kazanmak anlamına gelir.

İnstagram keşfet neye göre çıkıyor? İnstagram keşfet alanımızı farkında olmadan biz şekillendiririz. Biraz açacak olursak; instagramda keşfet alanında görülen fotoğraflar her kullanıcıda farklıdır. Keşfet alanımıza düşen fotoğraflar; bizim takip ettiğimiz profiller, paylaştığımız fotoğraflar, kullandığımız hashtagler, beğendiğimiz veya yorum yaptığımız fotoğraflara göre oluşur. Yani instagram bizim beğenebileceğimiz fotoğraf ve videoları bize sergiler. İnstagram keşfet sayfasında fotoğrafımızın çıkması için yapmamız gereken bazı püf noktalar var.

İnstagram keşfet sayfasına nasıl çıkarım?

Yukarıda da anlattığım gibi instagram keşfet sayfasının bir algoritması var. Paylaşılan fotoğraflar bu algoritma dahilinde keşfet sayfasına girer. Peki; bizim fotoğraflarımızın da instagram keşfet alanında çıkması için neler yapmalıyız? instagramda keşfete nasıl düşülür?

1- Kaliteli içerikler instagram keşfet sayfasına daha kolay girerler

İnstagram keşfet sayfasına girmenin temel prensibi kaliteli içerikten geçer. Kaliteli içerik; gerekli düzenlemeleri yapılmış, renk ışık uyumu doğru ayarlanmış, başka bir sayfadan kopya olmayan içeriktir. Biz kaliteli içerikler ürettikçe; fotoğraflarımızın keşfet sekmesine düşmesi daha da kolaylaşır. Bu yüzden fotoğraflarımızı daha profesyonelce hazırlamalıyız. Kesinlikle başka bir sayfanın fotoğrafını alıp yayınlamamalıyız.

2- Keşfete girmek için hashtagleri doğru kullanmak gerekir

Hepimiz daha fazla beğeni ve takipçi kazanmak için hashtagler kullanırız. İnstagramda paylaşılan bir gönderiye normal şartlarda maksimum 30 adet hashtag yazabiliyoruz. Ben çok fazla hashtag kullanımını; instagramın bizi spam olarak algılamasına yol açabileceği için tavsiye etmiyorum.
Siz yinede daha fazla hashtag yazmak isterseniz ''instagramda 30 dan fazla hashtag nasıl yazılır?'' yazımızı okuyabilirsiniz.
İnstagram keşfet sayfasına girmek için fotoğrafımıza uygun hashtagler kullanmalıyız. ''İnstagram doğru hashtag kullanımı'' yazımızda bu konuyu ayrıntılı bir şekilde anlattım. Hashtaglerimiz fotoğrafımızın künyesidir ve kullandığımız hashtagler fotoğrafımızın neyle alakalı olduğunu anlatmalıdır. Evimizin dekorasyonu ile paylaştığımız bir fotoğrafa #love #cat #cute gibi hashtagler yerine, #dekorasyon #evimindizayni #evimdenbirkare gibi hashtagler kullanmak daha doğru olacaktır. İnstagram keşfete girmek için fotoğraflarımızın neyle alakalı olduğunu anlatan maksimum 5-10 arası hashtag yazmalıyız.

3- Keşfet sayfasında çıkmak için konum bilgisi kullanın

İnstagram keşfet sayfasında çıkmak aslında instagramın algoritmasına uygun gönderiler oluşturduğumuzda çok kolay. Bazı temel kriterleri yerine getirmemiz fotoğrafımızın instagram keşfet sayfasına düşmesi için yeterlidir. Bu kriterlerden birisi de konum bilgisidir. İnstagramda bir fotoğraf paylaşımı yapacağımız zaman mutlaka konum bilgisi kısmını doldurmalıyız. Bulunduğumuz şehri yada mekanı gönderimizin konum bilgisi olarak göstermeliyiz. İnstagram bu tarz gönderileri daha fazla dikkate alır.

4- Beğenilerin instagram keşfet sayfası için önemi

Paylaşılan fotoğrafların aldığı beğeni sayısı ile instagram keşfette çıkma olasılığı doğru orantılıdır. Fotoğrafımıza gelen beğeni sayısının fazla olması; gönderimizin instagram gözünde daha değerli olması anlamına gelir. Bu sebeple fotoğrafları çok fazla beğeni alan hesapların instagram keşfet sayfasına girmesi daha kolaydır. Kısacası; instagram keşfet sayfasına çıkabilmek için hesabımızın etkileşim oranını arttırmalıyız. Bunun için de takipçi sayımızı artırmamız gerekir. Ayrıca; en çok etkileşim aldığınız saatleri bulun ve o saatlerde paylaşım yapmaya özen gösterin. 

Kısaca instagram keşfet sayfasında nasıl çıkılır? anlatmak gerekirse;
 1. Kaliteli içerik üretin
 2. Gönderiniz için en doğru hashtagler kullanın
 3. Konum bilgisini fotoğraflarınıza mutlaka ekleyin
 4. Doğru zamanda fotoğraflarınızı yayınlayarak etkileşim oranınızı arttırın

Yunanistan Survivor 2017 Ünlüler Takımı

Survivor Yunanistan 2017 takım oyuncuları kimler? Survivor Yunanistan ünlüler takımında kimler var? Survivor 2017 Yunan takımı ünlü yarışmacıları kim?

survivor yunanistan takım oyuncuları ünlüler

Bu akşam TV 8 ekranlarında Survivor tarihinde bir ilk yaşanacak Survivor 2017 Türkiye ve Survivor 2017 Yunanistan takımları karşı karşıya gelecek. İki takımda da çok iyi sporcular var.  Yunanistan survivor 2017 takımı kızları ve erkekleri gerçekten çok güçlü. Survivor 2017 Yunanistan ünlüler takımı kadrosuna gelin hep birlikte göz atalım. 

2017 Survivor Yunanistan Ünlüler Takımı


survivor yunanistan 2017 oyuncular george angelopoulos
George Angelopoulos

George Angelopoulos 34 yaşında. Su kayağı koçu ve eski bir futbolcu. Ayrıca Tae Kwon ve kick boks ile ilgileniyor. Survivor Yunanistan ünlüler takımının güçlü ve etkili oyuncularından birisi olarak göze çarpıyor.

survivor yunanistan 2017 oyuncular evridiki valavani
Evridiki Valavani

Yunanistan Survivor takımından Evridiki sunucu ve Spor muhabiri. İyi derecede yüzüyor. Survivor yunanistan ünlülerinden Evridiki yemek yapmayı çok sevmesinden dolayı adada yemekleri pişiriyor. Yarışmacı Survivor Yunanistan'a sınırlarını keşfetmek için katılmış.

survivor yunanistan 2017 oyuncular bo
BO

BO Almanya'da doğmuş ve 39 yaşında bir rapçi. Ayrıca vücut geliştirme sporuyla ilgileniyor ve kick boks yapıyor.

survivor yunanistan 2017 oyuncular marianna kalergi
Marianna Kalergi

Marianna, Muay Thai ve fitness şampiyonu. 24 yaşında. 19 yaşında Dünya Muay Thai Dergisi'nin ilk 10 dövüşçüsü arasına giren ilk kadını oldu. Muay Thai ve profesyonel boks eğitmenliği yapıyor.

survivor yunanistan 2017 oyuncular konstantinos kokkinakis
Konstantinos Kokkinakis

Survivor Yunanistan ünlüler takımının en güçlülerinden biri olan Konstantinos Kokkinakis; 42 yaşında bir atlet aynı zamanda jimnastik ile ilgileniyor.

survivor yunanistan 2017 oyuncular narjes laura
Narges Laura

Alman bir baba ve Yunan bir anneden doğan Narges Laura Almanya'da doğmuş, 26 yaşında. Televizyon sunucusu, radyo yapımcısı ve köşe yazarı olarak çalışıyor. Yunanistan'da yaşıyor. Dans etmeyi, tekvandoyu, boyama ve okuma seviyor.

survivor yunanistan 2017 oyuncular irene papadopoulou
Irene Papadopoulou

Irene bir şarkıcı. Dans etmeyi seviyor. Survivor katılmayı ada gücünü test etmek için ve korkularını yenmek için seçmiş.

survivor yunanistan 2017 oyuncular sophie paschali
Sophie Paschali

Sophie Paschali jimnastikçi. Gazetecilik yapıyor ve bir televizyon kanalında sunucu olarak çalışıyor. Günde altı saat egzersiz için ağırlıklı yoga yapıyor.

survivor yunanistan 2017 oyuncular stelios chantampakis
Stelios Chantampakis

Survivor Yunanistan takımında yer alan Stelios Chantampakis 1986 doğumlu ve dört yıldır evli. Stelios Chantampakis iki çocuk babası.10 yıl boyunca modellik yaptı. Ayrıca; profesyonel futbol oynadı, dört yıl boyunca sunuculuk yaptı. Şu anda radyo yapımcısı olarak çalışmaktadır.

survivor yunanistan 2017 oyuncular lamros choutos
Lampros Choutos

Survivor Yunanistan ünlüler takımından Lampros Choutos profesyonel bir futbolcu. 37 yaşında ve 7 yaşında bir oğlu var. Olympiacos PAOK, İtalyan Roma ve Inter de dahil olmak üzere birçok ünlü takımda futbol oynadı. Şu an kick boks ve dövüş sanatları ile ilgileniyor.

survivor yunanistan 2017 oyuncular yorgos chraniotis
Yorgos Chraniotis

Yorgos Chraniotis oyunculuk yapıyor ve 39 yaşındadır. Yunan yönetmenlerle çalıştı ve birçok film ve televizyon dizisinde rol aldı. 1995 'den bugüne kadar tiyatro oyunculuğu yaptı.
Yunanistan gönüllüler takım oyuncuları; ''Survivor 2017 Yunanistan Gönüllüler Takım Oyuncuları'' yazımızda.

Outlook İmza Oluşturma Mail İmza Ekleme

outlook imza oluşturma

Outlook imza oluşturma nasıl yapılır? Outlook maile imza ekleme. Mail imza oluşturma. Outlook maile kişisel bilgi içeren kartvizit nasıl eklenir? Outlook imza oluşturma resimli anlatım.

Maillerin çoğunun alt kısmında göndericinin bilgilerini içeren imza kısmını görmüşsünüzdür. Kişinin ismi, telefonu, adresi, web site adresi gibi bilgilerden oluşan bu alt bilgiye mail imza kısmı deniliyor. Outlook kullanıcıları için hazırladığımız bu yazı sayesinde sizde outlook mailinize imza oluşturabilirsiniz. Bir nevi kişisel elektronik kartvizit olan bu yapıyı sizde mailinize tanımlayabilir ve böylelikle gönderdiğiniz maillerin altında imza çıkmasını sağlayabilirsiniz. Outlook mail imza oluşturma, bir kaç basit adımla yapılabilecek kolaylıkta bir işlem.

 • Öncelikle Outlook Giriş adresine giderek outlook mailimizde oturum açalım. Mailimize girdiğimizde ekranın sağ üst kısmında bulunan dişli çark simgesini (ayarlar) tıklayalım.
mail imza oluşturma

 • Açılan post ayarları penceresinde seçenekler kısayolunu tıklayalım.
outlook imzası nasıl yapılır

 • Solda açılan menüden Posta sekmesi altında bulunan Düzen sekmesinde bulunan E-posta İmzası seçeneğini tıklayalım.
outlook imzası nasıl yapılıyor

 • Yana açılan pencereye outlook imzamızda olmasını istediğimiz bilgileri yazalım. 
 • Yeni mail oluştururken alt kısma otomatik olarak outlook mail imzamızın çıkması için; Yukarıda bulunan oluşturduğum yeni iletilere imzamı otomatik olarak ekle kutucuğunu işaretleyelim. 
 • İlettiğimiz veya yanıt verdiğimiz maillerimize outlook imzamızı otomatik olarak eklemek için; ilettiğim ve yanıtladığım iletilere imzamı otomatik olarak ekle kutucuğunu işaretleyelim.
outlook kartvizit yapmak

 • Kaydet butonuna basalım. Böylelikle Outlook mailimize imzamızı oluşturduk ve maillerimize outlook imzamızı otomatik olarak eklemiş olduk. Yeni mail oluştur diyerek outlook mail imzanızı mail alanının en alt kısmında görebilirsiniz.

İnstagram Kişi Engelleme Nasıl Yapılır?

instagramda sayfa engelleme nasıl yapılır
Bu yazımızda sizlere instagramda kişi nasıl engellenir? sorusunun yanıtını veriyoruz. İnstagram kişi engelleme özelliği ile sevmediğiniz kişilerin profilinizi görmesini ve size mesaj atmasını engelleyebilirsiniz.
Sosyal medyanın devlerinden biri olan instagram 'da her geçen gün kullanıcı sayısı artmakta. Çoğumuzun kullandığı instagram 'da bazen canımızı sıkan, bizi rahatsız eden yada bizi görmesini istemediğimiz kişiler olabiliyor. Bu gibi durumlara karşı instagram kişi engelleme özelliği devreye giriyor. İnstagram kişi engelleme ile bizi rahatsız eden profilleri engelleyebilir ve bu sayede; bu kişilerin bizim profilimizi görmesinin ve bize mesaj atmasının önüne geçebiliriz.

İnstagram Kişi Engelleme Resimli Anlatım

1- Öncelikle instagram'da engellemek istediğiniz kişinin profiline gidiyoruz ve sağ üstte bulunan üç nokta işaretine basıyoruz.

kişi engelleme instagram

2- Açılan ekranda bulunan engelle yazısını tıklıyoruz.

instagram sayfa engelleme

3- Engelle yazısını tıkladığımızda instagram programı bize; kullanıcıyı engellemekte emin olup olmadığımızı soruyor. Burada Evet, eminim yazısını tıklıyoruz ve instagramda istemediğimiz profili engellemiş oluyoruz.

kişi engelleme

 • İnstagramda engellediğimiz tüm kullanıcıların listesini görmek için; ''İnstagramda Engellediğim Kişileri Nasıl Görebilirim?'' yazımızı okuyabilirsiniz. 
 • Ayrıca instagramda engellediğimiz kullanıcıların engelini nasıl kaldıracağımızı; ''İnstagram Engel Kaldırma'' yazımızda sizler için yazdık.

Yüzük Daraltma Ve Yüzük Genişletme İşlemi Nasıl Yapılır?

yüzük daraltma genişletme

Evlenirken aldığınız yüzüğünüz artık parmağınıza olmuyorsa hiç canınızı sıkmayın. Kilo alıp vermekten dolayı parmaklarımızda gerçekleşen genişleme veya incelmeden dolayı yüzüklerimiz bazen parmağımızı çok sıkar, yada parmağımızdan düşecekmiş gibi bol gelir. Bu gibi durumlarda alyanslarımızı rahatça kullanabilmemiz için yüzük daraltma yada yüzük genişletme işlemi yapılabilmektedir.

Yüzüğünüz parmağınıza bol geliyorsa; bir kuyumcuya giderek yüzük daraltma işlemi yaptırabilirsiniz. Yüzük daraltma işlemi yüzükten küçük bir parçanın kesilmesiyle yapılmaktadır. Eğer daha sonra tekrar kilo alırım o zaman bu yüzüğü kullanamam endişesine sahipseniz parmağınıza bol gelen alyansın iç kısmına gelecek şekilde ip yada lastik sararak da kullanabilirsiniz.

Yüzüğünüz parmağınıza dar geliyorsa; parmağınıza dar gelen alyansı bir kuyumcuya götürüp kalıp yardımıyla 1 - 2 numara genişlettirebilirsiniz.

Yüzük daraltma işlemi yüzükten parça kesileceği için modele göre yapılabilmektedir. Kesilen parçadan sonra yüzük deseninde bozulma yani; tekrar birleştirmeden sonra desenlerin birbirini tamamlamaması gibi bir durum ortaya çıkacaksa iyi düşünerek karar vermelisiniz. Yüzük genişletme işlemindeyse; eğer yüzüğünüz taşlı bir modelse yüzüğünüzün taşları yüzük genişletme işleminden sonra düşebilmektedir. Bu sebeple genellikle taşsız alyanslarda yüzük genişletme işlemi yapılmaktadır.

Yunanistan Survivor 2017 Gönüllüler Takımı

Survivor Yunanistan 2017 takım oyuncuları kimler? Survivor Yunanistan gönüllüler takım kadrosunda kimler var? Survivor 2017 Yunan takımı gönüllüleri kimler?

Yunanistan survivor 2017 gönüllüler takım oyuncuları

Bu akşam TV8 ekranlarında büyük bir Survivor kapışması olacak. Survivor 2017 Türkiye ve Survivor 2017 Yunanistan takımları bu akşam karşı karşıya gelecek. İki takımında da çok iyi oyuncuları var. Survivor 2017 Yunanistan gönüllüler takımının kızları ve erkekleri çok iyi yarışıyorlar. Gelin hep birlikte Yunanistan survivor 2017 gönüllüler takımına bir göz atalım.

2017 Survivor Yunanistan Gönüllüler Takımı

Yunanistan survivor 2017 gönüllüler takımı giannis spaliaras
Giannis Spaliaras

Survivor 2017 Yunanistan gönüllüler takımından Giannis Spaliaras 40 yaşında, oyuncu ve model. Bir çok televizyon dizisinde yer aldı. İşbirliği ve takım ruhunu yaşamayı seviyor. Bu da onu ada hayatında başarılı kılıyor.

Yunanistan survivor 2017 gönüllüler takımı irene ainatzioglou
İrene Ainatzioglou

Ainatzioglou 23 yaşında. Anne-babası ve dört kardeşiyle birlikte Atina'da yaşıyor. Öğrenci. O dans, bisiklet, kros yapmayı seviyor.

Yunanistan survivor 2017 gönüllüler takımı elizabeth
Elizabeth Ainatzioglou

Elizabeth Ainatzioglou 23 yaşında. İrene Ainatzioglou nun ikiz kardeşi. Atina'da yaşıyor. Atina Ekonomik Üniversitesi'nde bir öğrenci. Atletizm ve dansla ilgileniyor.

Yunanistan survivor 2017 gönüllüler takımı costas anagnostopoulos
Costas Anagnostopoulos

Survivor Yunanistan gönüllüler takımı yarışmacılarından Constantine Anagnostopoulos 32 yaşında ve Atina'da yaşıyor. Daha önce Somali'de paralı asker olarak çalışmış. Kendisi sorumlu, pratik olarak maceracı bir kişilik.. Amatör futbol, ​​snowboard ve motokros yapıyor.

Yunanistan survivor 2017 gönüllüler takımı panos argiannidis
Panos Argiannidis

Panagiotis Argiannidis 35 yaşında ve Atina'da yaşıyor. Rugby koçu ve kişisel CrossFit antrenörü. Ayrıca, Rugby Milli Federasyonu yabancı misyonlar yöneticisi.

Yunanistan survivor 2017 gönüllüler takımı constantine vassalos
Constantine Vassalos

Survivor Yunanistan gönüllüler ekibinden Constantine Vassalos 27 yaşında ve Atina'da yaşıyor. Kişisel antrenör ve cankurtaran. Vücut geliştirme, basketbol ve futbol oynuyor.

Yunanistan survivor 2017 gönüllüler takımı eleni darra
Eleni Darra

Eleni Darras 34 yaşında ve Patras'da yaşıyor. Evli ve bir kızı var. Bir spor salonunda beden eğitimi öğretmeni olarak çalışıyor.

Yunanistan survivor 2017 gönüllüler takımı elizabeth dovliatidou
Elizabeth Dovliatidou

Yunanistan survivor gönüllülerinden Elizabeth Dovliatidou Selanik doğumlu ve 24 yaşında. Modellik yapıyor. Atina yaşıyor.

Yunanistan survivor 2017 gönüllüler takımı sarah
Sarah Eskenazi

Sarah Eskenazi 29 yaşında ve Atina'da yaşıyor. Dans ve okçuluk ile ilgileniyor.

Yunanistan survivor 2017 gönüllüler takımı marios
Marios Ioannides

Survivor yunanistan 2017 gönüllülerinden Marios Ioannides 30 yaşında ve Kıbrıs doğumlu. Dalış eğitmeni ve model olarak çalışıyor. Yüzmeyi ve bisiklete binmeyi seviyor.

Yunanistan survivor 2017 gönüllüler takımı gouili
Gouili ​​Kalvourtzis

Gouli 35 yaşında bir terapist. Kayak, dağ bisikleti, yüzme ve adrenalin sporlarıyla ilgileniyor.

Yunanistan survivor 2017 gönüllüler takımı eirini
Eirini Kolida

Eirini Kolida 34 yaşında ve Atina'da yaşıyor. Bir çocuk annesi.

Yunanistan survivor 2017 gönüllüler takımı dimitris
Dimitris Paschoulas

Dimitris Paschoulas 24 yaşında ve Naoussa yaşıyor.

Yunanistan survivor 2017 gönüllüler takımı faidon
Faidon Orestis Tsagk

Çinli ebeveynleri tarafından Selanik'te büyüdü. 27 yaşında. Tercümanlık yapıyor.
Yunanistan ünlüler takımı oyuncuları; ''Survivor 2017 Yunanistan Ünlüler Takım Oyuncuları'' yazımızda.

Metre Kare (M²) İşareti Nasıl Yapılır?

m2 işareti klavyede nasıl yapılır

Bilgisayarda Microsoft office word, exel, metin belgeleri yada farklı bir metin editöründe yazı hazırlarken metre kare işareti yapmanız gerekebilir. Bilgisayarımızın klavyesi üzerinde bu tarz ascii karakterlerin bir çoğu bulunmamaktadır ve metre kare (m²) işareti de bunlardan biridir.

Ben de dahil bir çoğumuz klavye karşısında metre kare işaretini aramışızdır. Aslında klavyede m² işareti yapmanın çok kolay bir yöntemi var. Sözü daha da fazla uzatmadan klavyede metre kare işareti nasıl yapılır? hemen açıklayalım.

Klavyede metre kare (m²) işareti yapmak için; Alt+0178 tuşlarını kullanmamız gerekiyor. Yani Metre kare kısayolu için; klavyede bulunan Alt tuşuna basılı tutarak 0178 rakamlarını sırasıyla tuşluyoruz ve metre kare işaretinde bulunan küçük üssü 2 rakamı karşımıza çıkıyor.

Klavyede metre kare (m²) yazmak için; önce m tuşuna sonra Alt+0178 tuşlarına basmamız yeterli.

Polinox Nedir?

bulaşık makinesi tabanı polinox mu çelikmi

Bulaşık makinesi almayı düşünüyor ve bunun için araştırma yapıyorsanız polinox ismini mutlaka duymuş olmanız gerekir. Hatta büyük bir ihtimalle bulaşık makinesinin tabanı çelik mi? yoksa polinox mu? , Polinox taban koku yapar mı? şeklinde kafanızda soru işaretleri oluşmuş olmalı. Bulaşık makineleriyle hayatımıza ilk defa giren bu yeni terim ile ilgili kafanıza takılan bu soruların cevaplarını öğrenmek istemeniz oldukça normal. Bu makalemizde Polinox nedir? ve diğer sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz.

Polinox malzemeler genel olarak plastik olarak algılansa da yapıları itibariyle plastik malzemelerden ayrılırlar. Oldukça kaliteli bir malzeme olan polinox 120 derece ısıya kadar dayanıklıdır. Plastik içeren malzemelerin çoğu bu ısı derecesine dayanamaz. Plastik malzemeden çok daha dayanıklı olan bu malzeme uçak sanayi ve otomotiv sanayisinde kullanılmaktadır. Polinox ayrıca çamaşır makinelerinin kazanlarında, klimalarda, bilgisayar sektöründe de kullanılmaktadır.

Polinox malzemenin bulaşık makinesi tabanında kullanılmasının nedeni ısıya dayanıklı olması, paslanma yapmaması ve maliyetinin çelik tabana göre daha uygun olmasıdır.

Polinox Tabanlı Bulaşık Makinesi Koku Yapar mı?

Gelelim polinox koku yapar mı? sorusunun cevabına. Polinox malzemeler bulaşık makinelerinin sadece tabanında kullanılmazlar. Bulaşık makinesinin tabanı ilk gözümüze çarpan yer olduğu için bizim dikkatimizi çekmektedir. Polinox; bulaşık makinesinin tabanının altında bulunan iç tabanda, bulaşık makinelerinin su fıskiyelerinde ve raflarında da kullanılmaktadır. Tabanı çelik olan bulaşık makinelerinin bir çoğunun alt tabanları yine polinox malzemeden yapılmaktadır. Polinox malzeme normal şartlar altında koku yapmamaktadır ama!!! Bu ama! dan sonrası çok önemli lütfen dikkatle okuyun.

Bulaşık makinesine koyduğumuz bulaşıklarda kalan yiyecek ve içecek artıkları bulaşık makinesinin alt tabanına akmakta ve burada bizim yıkama yapacağımız zamana kadar beklemektedir. Polinox tabanda bekleyen bu yemek artıkları zaman içerisinde bakteri oluşumuna ve bu sebeple kokuya neden olmaktadır. Çelik tabanlı bulaşık makinelerinde ise; çelikte bakteri oluşumunun polinox malzemeye göre çok çok daha az olmasından dolayı bu koku oluşmamaktadır.

Beyaz eşya satıcıları size ''çelik tabanlı ürünlerinde alt tabanının ve diğer bir kaç parçasının polinox malzeme olacağını ve polinox malzeme eğer koku yapacak olsaydı; çelik tabanlı ürünlerin alt tabanının polinox olacağı için onlarında koku yapması gerekirdi'' şeklindeki açıklamasını çokta fazla dikkate almamalısınız. Polinox malzemenin koku yapma nedeni az öncede anlattığım gibi tabana akan yemek artıklarının polinox tabanlı bulaşık makinelerinde bakteri üremesine ve dolayısıyla bu bakterilerin koku oluşturmasına neden olmasıdır.

İsterseniz bu konuyla ilgili kullanıcı şikayetlerini ''bu adresten'' okuyabilirsiniz.
Eğer evinize tost makinesi almayı düşünüyorsanız; tost makinesi tavsiyesi yazımızı mutlaka okuyun.

Domain Authority ve Page Authority Nedir?

da pa değeri nedir domain authority page authority

Domain authority ve page authority değerleri; MOZ 'un profesyonel seo ekibi tarafından yüzlerce algoritma ile oluşturulan web sitelerine 100 puan üzerinden verilen bir değerlendirme puanıdır.

Domain Authority - DA Nedir?

İngilizce olan Authority kelimesi itibar anlamına gelir. Domain Authority ise web sitenizin yani alan adınızın itibar puanıdır. Domain authority puanınız ne kadar yüksekse web siteniz o kadar değerlidir anlamına gelir.

SeoMoz ekibinin oluşturduğu algoritma google algoritmasına en çok benzeyen algoritmadır ve bu algoritmaya göre Web sitemizin Domain Authority değeri birden fazla kritere göre değerlendirilerek hesaplanır.

Domain Authority Nasıl Yükselir?

Domain authority değerinin yükselmesi için farklı kriterleri yerine getirmiş olması gerekmektedir. Bu kriterlerden en önemlileri;
 • Domain Yaşı (Domain yaşının 2 ve/veya daha yüksek olması gerekir)
 • Web sitenize gelen backlinklerin C klas IP den gelmiş olması ve bu backlinklerin sayısının fazla olması önemli bir kriterdir.
 • Web sitenizde paylaştığınız içeriklerin özgün olması yani kopya olmaması.
 • Web sitenizin içinde bulunan içeriklerde ziyaretçinin geçirdiği sürenin yüksek olması.
 • Genel anlamda sitenizin sosyal medya paylaşımları ve bu paylaşımların kaliteli olması 
Domain authority değerini yükseltmemiz için gereken en önemli kriterler bunlardır.

Page Authority - PA Nedir?

Page teriminin Türkçe karşılığı sayfa demektir. Page authority bu sebeple sayfa itibarı, sayfa otoritesi gibi anlamlara gelir. Page authority değeri bir sitenin her sayfasında farklı değerler gösterir. Yani web sitenizin anasayfasının Page authority değeri ile, kategori sayfaları ya da diğer yazı sayfalarının itibarı farklı olur. Çünkü her sayfanın almış olduğu backlinkler, ziyaret süreleri, paylaşılan içeriklerin kalitesi ve sosyal medyadaki popülerliği farklıdır.

Page Authority Nasıl Yükselir?

 1. Sayfada bulunan içeriğin faydalı bir içerik olması ve gelen ziyaretçiler tarafından kolay anlaşılması page authority değerini olumlu yönde etkiler.
 2. Sayfanın aldığı backlinklerin otoriter web sitelerden gelmesi.
 3. Ziyaretçinin sayfada geçirdiği sürenin uzun olması. Sayfadan hemen çıkma oranı yani Bounce Rate 'in düşük olması.
 4. Sayfanın linkinin çeşitli sosyal ağlardaki paylaşım sayısı, beğeni sayısı gibi faktörlerin yüksek olması.
Burada yazdıklarımız page authority değerinin yükselmesi için gerekli kriterlerin en önemlileridir.

12000 BTU Klima Kaç M2 Soğutur?

12000 btu klima kaç m2 kullanılır

Yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde yazın sıcağı ve neminden kurtulmak için klima arayışlarımız başladı. Bugün en çok satılan ve kullanılan 12000 btu klima kaç m2 soğutur? sorusuna sizler için cevap vereceğiz.
Basit bir BTU hesaplaması yapacak olursak eğer; klima kullanacağımız odanın m2 sini 2,2 ye bölüp, 1000 ile çarpmalıyız. Sizde bu hesaplamayı kullanarak; klima kullanacağınız odanın kaç BTU klimaya ihtiyacı olduğunu kolayca hesaplayabilirsiniz.
Ben hesap yapacak olsam burada işim ne diyenler için; 12000 btu klimanın kaç m2 odayı soğutacağını hemen hesaplayalım.

m2=12000x2,2/1000 hesaplayacak olursak 12000 btu bir klimanın maksimum 26,4 m2 büyüklüğündeki alanlarda kullanılabileceğini göreceğiz. 9000 btu bir klima 19,8 m2 ye kadar olan bir oda için yeterli geleceği için; 19,8 m2'nin üzerinde bir m2 alanında 12000 BTU klima kullanımı başlamaktadır. Yani; 19,8 m2 - 26,4 m2 arası mekanlarda 12000 BTU klima kullanımı uygun olmaktadır.

Alacağınız klimanın inverter 'lı bir klima mı? yoksa normal bir klima mı? olacağı konusunda kararsız kaldıysanız ''inverter klima ile normal klima arası farklar'' yazımızı okuyabilirsiniz.

İnstagram Engel Kaldırma

instagram kişi engeli kaldırma
Bu yazımızda sizlere; instagram engel kaldırma yani instagramda engellediğimiz kişilerin engellemesini nasıl kaldıracağımızı anlatıyoruz.
İnstagram'da engellediğimiz bir kişi; engellemeden sonra bizim profilimizi göremez ve bize mesaj atamaz. Engellenen kişinin bizimle tekrar irtibata geçebilmesi için o kişinin engelini kaldırmamız gerekmektedir.
İnstagramda istemediğimiz bir kişiyi nasıl engelleyeceğimizi; ''instagram kişi engelleme'' yazımızda sizler için anlattık. Bilmeyenler yazımızdaki resimli anlatımı okuyarak kolayca kişi engelleme işlemini öğrenebilirler.

İnstagram Engel Kaldırma

İnstagram engel kaldırma işlemini iki farklı yöntemle çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

İnstagram Engel Kaldırma 1. Yöntem

 • Engellediğiniz kişinin kullanıcı adını arama kutusuna yazıp onun profiline gidiyoruz.
 • Profiline girdiğimizde engellemeyi kaldır yazısına tıklıyoruz ve böylece engellediğimiz kişinin instagram engelini kaldırıyoruz.

İnstagram Engel Kaldırma 2. Yöntem

Bu yöntemi genellikle engellediğimiz kişinin kullanıcı adını unuttuğumuzda kullanıyoruz. Eğer engelini kaldıracağımız kişinin kullanıcı adını hatırlıyorsak; 1. yöntemi kullanmamız daha kolay olacaktır.
 • İnstagram programını açıyoruz ve kendi profilimizdeyken sağ üst köşedeki üç nokta işaretine basıyoruz.
 • Açılan ekranda hesap ayarları altında bulunan engellenen kullanıcılar yazısını tıklıyoruz.
 • Yazıyı tıklayınca karşımıza daha önce engellediğimiz tüm kullanıcıların bulunduğu bir liste çıkıyor. Buradan instagram engelini kaldırmak istediğimiz kullanıcıyı seçiyor ve profiline giderek engelini kaldırıyoruz.