12 Kasım 2016

Android Ekran Kilidi Kaldırılamama HatasıTelefonumun ekran kilidi kalkmıyor, telefonumun ekran kilidini iptal edemiyorum, telefon ekran kilidi kaldırma, telefon ekran kilidi hatası, ekran kilidimi bir türlü kaldıramıyorum, android ekran 
kilidi nasıl iptal edilir? Bu sorunları mutlaka sizde yaşamış yada birinden duymuşsunuzdur.

android-ekran-kilidi-kalkmiyor

Ekran kilidini iptal edememek; Android kullanıcılarının çoğunun yaşadığı bir hatadır. Android cihazınıza giriş ekranı şifresi koyarsınız. Sonrasında bunu iptal etmek istediğinizde iptal edilemediğini görürsünüz.
Korkmayın çözümü bu yazıda. Öncelikle ekran kilidi normal yoldan nasıl kaldırılır onu anlatalım. Normal yolu denediğiniz halde ekran kilidiniz hala aktifse konumuzun devamında sizin içinde bir tavsiyemiz var, lütfen onu deneyin.

1- Android Ekran Kilidi İptal Etmek

Android telefonunuza giriş ekranına ekran kilidi koymuşsanız ve iptal etmek istiyorsanız öncelikle cihazımızın Ayarlar sekmesine giriyoruz. Daha sonra Güvenlik sekmesi altında Ekran Kilidi sekmesine giriyoruz. Seçmiş olduğumuz güvenlik tedbiri Pin yada Şekil hangisi ise onu kaldır diyoruz. Cihazımız şifremizi yada oluşturduğumuz deseni girmemiz isteyecektir. Şifre yada desen, hangisi bizim güvenlik tedbirimizse onu giriyoruz ve ekran kilidimizi kaldırıyoruz.

2- Android Ekran Kilidi İptal Edilemiyor

Giriş ekran kilidi bulunan telefonunuz yada herhangi bir android cihazınızın ekran kilidini normal yollarla pasif konuma getirilemiyorsa. 1. işlemi yaptıktan sonra yine Ayarlar sekmesine altında bulunan güvenlik sekmesine giriyoruz. Kimlik bilgileri deposundan, ''Kimlik bilgilerini temizle - Tüm sertifikaları kaldır'' diyoruz. Yapılan bu işlemle cihaz hafızasında kalan ve ekran kilidinin kalkmasına izin vermeyen şifrelerimizi temizliyoruz. Bu işlem cihazınızın ekran kilidi iptal edilememe sorununu çözecektir.

Artikel Terkait

1984 Kütahya doğumluyum. Bloğumda ağırlıklı olarak sosyal medya, teknoloji, dijital iletişim ve markalar hakkında yazılar yazıyorum. Pazarlama, Dijital iletişim ve Sosyal Medya alanında kendimi geliştiriyorum.

7 yorum

denemdiğim şey kalmadı bir türlü telefonumun ekran kilidini kaldıramadım, anlattığınız şekilde yapınca telefonumun ekran kilidi kalktı. çok teşekkür ederim.

samsung s5 ekran kilidim sonunda iptal edildi. ekran kilidini koyduğuma bin pişman olmuştum sayenizde kalkmayan ekran kilidimi kaldırabildim.

androidde ekran kilidi sorununu bir türlü çözemedim. fabrika ayarlarına çevirmeyi düşünüyordum. dediğiniz işe yaradı ekran kilidim kalktı.

android güncellemeniz varsa yapın ekran kilidi hatasını çözüyor. ekran kilidinizi iptal edebiliyorsunuz sonra

ekran kilidi problemim ortadan kalktı teşekkürler

android ekran kilidi sorununa tam olarak çözüm burda yazdığı gibi kayıt bilgilerini silmek. olmuyorsa reset atın

Sonunda telefonumun ekran kilidini kaldirabildim, cok sagolun


EmoticonEmoticon