7 Kasım 2016

TBT Nedir ?TBT Sosyal medya ile ilgileniyorsanız '' #tbt '' hashtag'ini mutlaka görmüşsünüzdür. Özellikle instagram ve twitter'da bolca gördüğümüz TBT nedir? TBT ne anlama geliyor?

tbt nedir

İnstagram ve twitterda bol bol gördüğümüz bir hashtag olan #tbt nedir? İngilizce açılımı Throwback Thursday yani geçmiş perşembeye ait fotoğraflar şeklinde yorumlanan TBT sosyal medyada bir çılgınlık haline geldi.
Kullanıcılar perşembe günleri bu hashtag ile geçmişteki fotoğraflarını paylaşıyorlar. İlk olarak 2011 yılında çıkan TBT 2012 yılında sosyal medyada bir bomba gibi patladı. Günümüzde de popülerliği her geçen gün artmakta.
Peki neden perşembe ? 
TBT neden perşembe günleri kullanılır sorusunun cevabı da oldukça açık. İstatistiklere göre Perşembe günleri paylaşımların en düşük olduğu gün. Böyle bir günü canlandırmak içinde böyle bir hashtag düşünülmüş olmalı.
Hashtag nedir? dersen; hemen yanda '' Hashtag Nedir ? ''
En popüler hashtagleri yazdığımız yazıda burada 2018'nin en popüler hashtagleri

Artikel Terkait

1984 Kütahya doğumluyum. Bloğumda ağırlıklı olarak sosyal medya, teknoloji, dijital iletişim ve markalar hakkında yazılar yazıyorum. Pazarlama, Dijital iletişim ve Sosyal Medya alanında kendimi geliştiriyorum.

7 yorum

Türkiye'de tbt için perşembeyi kimse beklemiyor. Biz Türklere her gün tbt :)

anlamı "throw back thursday"

TBT instagram'da herkesin etiket olarak kullandığı zımbırtıdır 8-)

TBT instagramda daha fazla fotoğraf paylaşılsın diye üretilmiş bahanenin ta kendisidir.

Ne yalan söyliyeyim bende tbt için perşembeyi falan beklemiyorum.

tbt için bende beklemem perşembeyi :)

tbt hastag yine uçmuş


EmoticonEmoticon