9 Kasım 2016

Donald Trump Kimdir?Donald Trump

ABD 'nin yeni başkanı Donald Trump 14 Haziran 1946 yılında New York 'da doğdu. Lise yıllarında çok parlak bir öğrencilik dönemi geçirmeyen Trump liseyi bırakarak Askeri akademiye geçti. 1968 'li yıllarda Pennsylvania Wharton Institute işletme bilimleri eğitimi aldı. . Trump 3 evlilik yaptı ve yapmış olduğu bu evliliklerden 5 çocuk sahibi oldu.

trump-kimdir

Donald Trump 'un Evlilikleri

Herkesin merak ettiği bir diğer nokta ise Donald Trump'un eşleri konusu. Donald Trump'un eşleri kimdir? Donald Trump'un hangi Eşinden kaç çocuğu var? Gelin hep beraber bir bakalım.

trump-ivana

Ivana Zelníčková

Trump atlet ve manken olan Ivana ile 1977 yılında evlendi. Trump'un bu evliliğinden Donald Trump Jr. - Ivanka Trump - Erik Trump olmak üzere 3 çocuğu oldu. Trump 1991 yılında 16 yıllık eşinden boşandı.
trump-marla-maples

Marla Maples

Trump Ivana'dan boşandıktan iki sene sonra televizyoncu Marla Maples ile evlendi. Trump'un bu evlilikten Tiffany Adında bir kızı Dünya'ya geldi. Trump ve Maples çifti 1996 yılında ayrılma kararı aldı.
melania-knauss-trump

Melania Knauss (Trump) 

2005 yılında tasarımcı ve model olan Melania Knauss ile evlendi ve Trump'un bu evlilikten de 2006 yılında Barron Trump adında bir oğlu doğdu.
donald-trump-ne-is-yapiyor

Donald Trump iş hayatına emlakcı olan babasının ayak işlerine bakmakla başladı. Şimdi ise iş adamlığı, yöneticilik, emlak girişimciliği, film yapımcılığı, oyunculuk, yazarlık mesleklerinin yanına siyasetçiliği de ekledi. Trump The Art of the Deal ve  How to Get Rich gibi birçok kitap yazmıştır. Dünya'nın en büyük iş dergilerinden Forbes 'de Dünya'nın en zengin 400 insanı listesinde yer almıştır. 2004 - 2015 yılları arasında NBC kanalında yayınlanan ünlü reality show The Apprentice'de yer almıştır.

donald-trump

2016 yılında sert barış ideolojisinin, Radikal İslam, IŞİD, atom ülkesi İran ve komünist Çin’e karşı caydırıcı silah olarak kullanılması sebebiyle Nobel Barış Ödülüne aday gösterildi.

Trump 2015 yılının haziran ayında 2016 ABD başkanlık seçimlerine katılmak amacıyla Cumhuriyetci Partiden aday gösterildi. Göçmen karşıtı olan seçim vaatleri hem ABD de hemde Dünya'da tartışma konusu oldu.

Artikel Terkait

1984 Kütahya doğumluyum. Bloğumda ağırlıklı olarak sosyal medya, teknoloji, dijital iletişim ve markalar hakkında yazılar yazıyorum. Pazarlama, Dijital iletişim ve Sosyal Medya alanında kendimi geliştiriyorum.


EmoticonEmoticon