14 Şubat 2017

Liposuction (Liposakşın - Yağ Aldırma) Nedir?Liposuction (liposakşın) Nedir?

Liposuction (yağ alma ameliyatı) kelime anlamıyla yağ çekme yağ alma anlamına gelir. Yağların olduğu yerden parçalanarak ayrıştırılması ve bu yağların uzun ince cihazlarla kümeler halinde vücuttan dışarı alınmasıdır.

Liposuction yağ alma ameliyatını hangi doktor yapar?

Zor ve önemli bir uygulama olan Liposuction operasyonu oldukça fazla dikkat istediği için plastik cerrahlar tarafından yapılması gerekmektedir.

Liposuction ile zayıflamak mümkünmüdür?

Liposuction ile amaç kesinlikle kişiyi zayıflatmak değildir fakat zayıflama aşamasında diyet aşamasında bir kişi için tıbbi olarak yeterli ve uygun miktarda belirli bölgelerdeki yağları alarak kilo vermede hız kazandırma söz konusu olabilir.

Liposuction (liposakşın) hangi bölgelere yapılır?

Liposuction genel anlamıyla belli bölgelerde örneğin basenlerde yağ fazlalığı olan bölgesel yağlanması olan kişiler için uygulanması gereken bir yöntemdir. En çok liposuction yapılan bölgeler ise; başta karın olmak üzere, bel, sırt, kalça, baçak içi, erkeklerde meme bölgesi, kol, gıdı bölgesi, diz içi ve pubis bölgesidir.

Liposuction (liposakşın) ameliyatı sonrasında iz kalırmı?

Liposuction kapalı bir yöntem olamakla birlikte girilen delikler 1-2 milimetreyi geçmezler çok büyük delikler çok büyük izler söz konusu değildir, izler 3-4 ay veya 1 sene içerinde kaybolmaktadır. Bu sebeple Liposuction ın yapılmasını engelleyebilecek iz bırakma gibi durumlar söz konusu değildir.

Liposuction (liposakşın) ameliyatı risklimidir?

Hiç bir zaman sıfır riskten söz edilemez. Sonuç olarak liposuction ameliyatı cerrahi bir müdehale ile gerçekleşmektedir. Ancak Liposuction çok riskli bir ameliyat değildir. Gelişen teknoloji ile birlikte Liposuction operasyonu sırasında oluşabilecek komplikasyonlar en aza indirilmiştir.

Liposakşın fiyatları

Liposakşın yaptırmak isteyenlerin en çok kafasını kurcalayan konu ise liposakşın fiyatlarıdır. İnternet siteleri üzerinden yada telefon ile doktorlar fiyat bilgisi vermemektedir. Liposuction yani Yağ aldırma fiyatları yağ aldırmak istediğiniz bölgeye göre değişmektedir. En büyük fiyat değişikliği de hekimden hekime olmaktadır. Bu iş birazda doktorunuzla alakalı. Liposakşın yaptırmadan önce mutlaka birkaç plastik cerrahla görüşerek liposakşın fiyat bilgisi almanızda fayda var.

Artikel Terkait

1984 Kütahya doğumluyum. Bloğumda ağırlıklı olarak sosyal medya, teknoloji, dijital iletişim ve markalar hakkında yazılar yazıyorum. Pazarlama, Dijital iletişim ve Sosyal Medya alanında kendimi geliştiriyorum.


EmoticonEmoticon