2 Mart 2017

Blogger Küçük Fotoğraf (Thumbnail) Hatası ve ÇözümüBu sabah blogger alt yapısını kullanan web site sahiplerinin çoğu ana sayfalarındaki makale resimlerinin bulanık olması sorunu ile karşılaştı. Bunlardan birisi de bendim. Blogger post thumbnail yani ana sayfa makalelerinin yanında bulunan öne çıkarılmış görseller 72x72 boyutuna dönüştü. Fotoğrafların bulunduğu alanda 240x180 olunca (sizin temanızdaki thumbnail ölçüleriniz farklı olabilir) 72x72 ölçüsündeki görseli bu alana genişletip sığdırmaya çalıştı. Buda ana sayfasındaki thumb küçük resimlerimizin bulanık olmasına, resim kalitesinin düşmesine sebep oldu. Bu konuda google'dan herhangi bir açıklama gelmedi ama sorunun çözümü blogger kullanıcıları tarafından bulundu.

blogger thumbnail problem

Blogger Thumbnail (Küçük Resim) Sorununun Çözümü 2017

Öncelikle tema dosyanızın bir yedeğini alın. Herhangi bir hata durumunda elinizde yedeğiniz olsun. 
Blogger yönetici panelinizden Tema > Html Düzenle kısmına gelip tema dosyalarımızın bulunduğu düzenleme ekranına gelelim. Burada Ctrl+F yapın. Açılan arama kutusuna 
s72-c yazıp tema kodlarınızın arasında aratın. İlk çıkan kod satırında ''s72-c'' yazan yeri ''s72-c-k-no'' olarak değiştirin. Sonrasında temanızdaki bu düzenlemeyi kaydedip temanızın ana sayfasını kontrol edin. Thumbnail resimlerinizin düzeldiğini göreceksiniz.

Artikel Terkait

1984 Kütahya doğumluyum. Bloğumda ağırlıklı olarak sosyal medya, teknoloji, dijital iletişim ve markalar hakkında yazılar yazıyorum. Pazarlama, Dijital iletişim ve Sosyal Medya alanında kendimi geliştiriyorum.


EmoticonEmoticon