5 Aralık 2017

İnstagram Hesap Dondurma - Resimli Anlatıminstagram hesap dondurma

İnstagram hesabımızı sildiğimizde sizlerinde bildiğiniz gibi fotoğraflarımızı, takipçilerimizi, yani kısacası hesapla ilgili herşeyi tamamen kaybediyoruz. Ayrıca kullanıcı adımızıda tekrar yeni bir hesapta kullanmamız mümkün değil. Ben bu sebeple instagram hesabınızı silmek yerine dondurmanızı tavsiye ediyorum. İnstagram hesap dondurma işlemi ile hesabınızı geçici olarak kapatabilir ve istediğiniz zaman hiç bir verinizi kaybetmeden tekrar aktif hale getirerek kullanabilirsiniz.
Ben bu yazımda sizlere; instagram hesap dondurma yani instagram geçici hesap kapatma işlemi nasıl yapılır? en basit şekilde anlatıyorum.
Yok ben yinede instagram hesabımı tamamen kapatmak istiyorum diyorsanız; ''instagram hesap silme'' yazımızı okuyabilirsiniz.

İnstagram hesap dondurma, instagram geçici hesap kapatma işlemi nasıl yapılır?

Öncelikle belirtmeliyim ki; instagram hesap dondurma, instagram geçici hesap kapatma işlemini instagram mobil uygulaması üzerinden yapamıyoruz. İnstagram hesap dondurma işlemi mobil uygulama üzerinden yapıldığı söylense de; daha uzun işlemlerle en son verdiğim linkteki sayfaya geliyorsunuz. Bu kadar uzatmaya hiç gerek yok. İnstagramın web sitesi üzerinden yapmak çok daha kısa sürüyor. Merak etmeyin çok kolay bir işlem toplamda 30 saniyenizi bile almıyor.

instagram hesap dondurma 2
instagram hesap dondurma nedenimizi seçiyoruz

İnstagram hesap dondurma işlemini yapabilmemiz için öncelikle; ''Buraya tıklayarak'' açılan instagram hesap dondurma linki sayfasında instagram hesap dondurma bölümüne gidiyoruz. Eğer hesabımız açık değilse karşınıza giriş ekranı çıkacak kullanıcı adı ve şifremizle girdiğimizde bizi instagram hesap dondurma alanına yönlendirecek. Burada instagramın bize; neden instagram hesabımızı dondurmak istediğimizi sorduğu bir bölüm çıkıyor. Seçeneklerden birisini seçiyoruz.

instagram hesap dondurma nasıl yapılır
hesabı geçici olarak kapat diyoruz

İnstagram hesap dondurma nedenimizi seçtikten sonra hesabımı geçici olarak kapat seçeneğini tıklıyoruz. İnstagram hesap güvenliği için bizden tekrar şifremizi girmemizi istiyor. Şifremizi tekrar giriyoruz ve instagram hesap dondurma işlemimizi tamamlıyoruz.
instagram dondurma işlemleri son güncelleme ile haftada 1 kere yapılabilmektedir. instagram dondurma işlemi sonrası hesabınızı geri açtıktan sonra tekrar instagram hesabınızı dondurabilmeniz için 1 hafta beklemeniz gerekmektedir.

İnstagram dondurulan hesabı nasıl geri açarım?

İnstagramda geçici olarak kapattığınız yani dondurduğunuz bir hesabı tekrar açmak için; instagram uygulaması üzerinden kullanıcı adı ve şifrenizle tekrar giriş yapmanız yeterli. Hesabınız tekrar aktif hale geçecektir.

Artikel Terkait

1984 Kütahya doğumluyum. Bloğumda ağırlıklı olarak sosyal medya, teknoloji, dijital iletişim ve markalar hakkında yazılar yazıyorum. Pazarlama, Dijital iletişim ve Sosyal Medya alanında kendimi geliştiriyorum.


EmoticonEmoticon