10 Haziran 2017

DM Nedir?Sosyal medyayla ilgiliyseniz DM terimini mutlaka duymuş olmalısınız. Örneğin; DM yok, DM den ulaşın lütfen, DM attım, DM den bilgi verildi, DM nizi kontrol edin, v.b gibi. Peki bu çok sık karşılaştığımız DM nedir?

dm ne demek, dm nasıl atılır
Tavsiye Yazı: İnstagram Hesap Silme
DM ingilizce iki kelimenin baş harflerinden oluşmuş bir terimdir. DM İngilizce Direct Message yani direk mesaj demektir. Sosyal medya ile hayatımıza giren bu terim; bir kişinin size direk mesaj göndermesi anlamına gelir. DM size özel bir mesajdır ve size ait olan mesaj kutusuna gelir. Mesajı gönderen ve mesajı alan kişiden başkası DM yi göremez.
Tavsiye Yazı: İnstagram Popüler Hashtagler

İnstagram'da DM nasıl gönderilir?

  • DM göndermek istediğimiz hesabın profiline giriyoruz
  • Sağ üst köşede bulunan üç nokta simgesine dokunuyoruz
  • Açılan pencerede Mesaj Gönder yazısını tıklıyoruz
  • Açılan mesaj sayfasına göndermek istediğiniz mesajı yazarak gönderiyoruz. Hepsi bu kadar.
İnstagram'da DM gönderdiğimiz kişi eğer bizi takip ediyorsa gönderdiğimiz DM ana mesaj kutusuna düşecektir. Eğer direct mesaj gönderdiğimiz kişi bizi takip etmiyorsa mesajımız diğer mesaj kutusuna gidecektir bunu unutmayın. Diğer mesaj kutusu kullanıcılar tarafından sık sık kontrol edilmediği için gönderdiğiniz mesajın görülme olasılığı da düşüktür. Sonra mesaj gönderdim cevap yazmadın diye kimselere küsmeyin ;)

Artikel Terkait

1984 Kütahya doğumluyum. Bloğumda ağırlıklı olarak sosyal medya, teknoloji, dijital iletişim ve markalar hakkında yazılar yazıyorum. Pazarlama, Dijital iletişim ve Sosyal Medya alanında kendimi geliştiriyorum.


EmoticonEmoticon