instagram hesap silme İle İlgili sık sorulan sorular

8
656
instagram hesabımı nasıl silerim

İnstagram hesabımı sileceğim ama kafamda deli sorular 🙂 diyenler. Gelin instagram hesap silme ilgili en çok sorulan ve merak edilen soruların cevaplarını bulalım.

Bu hafta instagram hesap silme ile ilgili paylaşmış olduğum yazımın sonrasında sizlerden çok fazla soru aldım.

Aldığım bu soruları derleyerek; instagram hesap silme sonrası sıkça sorulan sorular yazısını hazırlamayı uygun gördüm. Hesabınızı kapatmadan önce bu yazımı okumanızı tavsiye ediyorum.

İnstagram hesap silme ile ilgili sık sorulan sorular 

1 – İnstagram hesap silme ile ilgili tüm adımları doğru olarak yapmama rağmen instagram hesabım silinmedi. Ne yapabilirim?

Eğer instagram hesap silme yazımızda belirttiğimiz şeyleri yapmanıza rağmen hesabınızı silemediyseniz; bu instagram kaynaklı bir hata olabilir. Bir kaç saat sonra yada ertesi gün tekrar deneyin. Sonraki denemelerinizde de başarısız olduysanız; instagram hesabınızda bulunan tüm fotoğraflar silin ve tekrar deneyin. İnstagram hesap silme isleminiz büyük ihtimalle bu sefer olacaktır.

2 – İnstagram hesabım facebook hesabımla bağlantılıysa; instagram hesabımı sildiğimde facebook hesabım da silinir mi?

İnstagram ve facebook farklı platformlardır. Bu sebeple instagram hesabınızı sildiğinizde facebook hesabınız silinmez. Facebook hesabınızı normal şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

3 – İnstagram hesabımı sildiğimde; o hesabın mail adresini kullanarak farklı bir instagram hesabı açabilirmiyim?

İnstagram hesap silme ile hesabınızı sildikten sonra aynı kullanıcı adını bir daha alamazsınız ve aynı mail adresi ile yeni bir instagram hesabı açamazsınız.

4 – İnstagram hesabımı kalıcı olarak sildikten sonra; aynı kullanıcı adı ile yeni hesap açabilir miyim?

Günün YILDIZI
instagram Silinen Mesajları Geri Getirme

İnstagram şartnamesine göre silinen hesapların kullanıcı isimleri bir daha hiç bir şekilde kullanılamamaktadır. Eğer tekrar kullanıcı adınızı kullanmak istiyorsanız; instagram hesap kapatma yerine instagram hesabınızı geçici olarak dondurmalısınız.

5 – İnstagram hesap silme işleminden sonra; hesabımda bulunan fotoğraflara ben yada bir başkası erişebilir mi?

İnstagram hesabınızı kapattığınızda siz de dahil hiç kimse fotoğraflarınıza ulaşamayacaktır.

6 – İnstagram hesabımı silme işlemini yaptıktan sonra; başkalarının gönderilerine yaptığım yorumlar kalacak mı?

İnstagram hesabınızı kapattığınızda instagram ile ilgili görünür kayıtlarınızın hepsini silmiş olacaksınız. Yani; instagramda yapmış olduğunuz bütün beğeniler ve yorumlar da silinmiş olacak.

7 – İnstagram hesabımı kapattığımda takipçilerime bildirim gider mi?

Hayır instagram hesap kapatma işlemi sonrası hesabınızın takipçilerine bildirim gitmez.

8 – İnstagram hesabıma erişemiyorum; bu şekilde instagram hesabımı silebilirmiyim?

İnstagram hesabınızı silebilmeniz için öncelikle hesabınızın ulaşılabiliyor olması gerekmektedir. Ulaşamadığınız bir instagram hesabını silmek için instagram destek talebi oluşturmalısınız.

9 – İnstagram uygulamasını telefonumdan kaldırsam hesabım silinir mi?

Hayır silinmez çünkü; eğer bu şekilde hesap silinebiliyor olsaydı telefonumuzdan yanlışlıkla sileceğimiz instagram uygulaması sonucu hesabımızda silinebilirdi.

10 – Hesabımı sildim ama hala hesabıma girebiliyorum. Ne yapmalıyım?

Resimleri, takip ettiklerinizi ve takipçilerinizi silin, profil resmini kaldırın, kullanıcı adını değiştirin ve tekrar girmeyin.

11 – Parolamı unuttum instagram hesabımı silebilir miyim?

Şifremi Unuttum simgesini tıklayın. E-posta adresinize gelen bağlantı ile yeni bir şifre oluşturun ve sonrasında instagram hesap silme yazımızda yazdığımız adımları uygulayarak hesabınızı silin.

8 YORUMLAR

  1. instagram hesabını sildikten sonra mesajlarınız karşı tarafta görünmeye devam eder. Mesajın yanında yazan silmiş olduğunuz kullanıcı adına tıklandığında ise böyle bir kullanıcı yoktur şeklinde bir mesaj çıkar.

  2. Faydalı bilgiler için teşekkür ederim. Bende sorayım. Kardeşim, popüler bir arkadaşın ismi var. Ama profil görüntüsü yok. Sayfasındaki yüzlerce fotoğraf yok. Sadece takipçi sayısı ve takip ettiği kişi sayısı gözüküyor. Bu kişi hesabını dondurmuş mudur? Benim sayfamda, onun beğendiği bir fotoğrafta ismi çıkıyor. Ama profil resmi yok. Ve onun sayfasında yüzlerce resim yok. Bu kişi hesabını dondurdu mu? Kapattı mı? Tesadüfen gördüm. Aynı isimde yeni bir instagram sayfası kurmuş. Daha az takipçi ve takip ettiği kişiler var. Bu nasıl oluyor?

    • Dondurulmuş hesapların yada silinmiş hesapların profillerini göremezsiniz. Kullanıcı bulunamadı tarzında uyarı alırsınız. Fakat bazen instagram uygulamasındaki bazı hatalar sebebiyle profiller görünebiliyor yada şöyle diyelim; siz daha önce bir hesabın profiline baktınız, sonra o hesap kapandı yada donduruldu. Siz uygulamadaki hata sebebiyle bazen o kullanıcının hesabını kapanmadan önceki baktığınız şekliyle uygulama size gösteriyor. Kapatılan, silinen, dondurulan hesapların kullanıcı adları tekrar alınamaz. Bu sebeple kullanıcı adı aynı olan farklı bir profil görme ihtimaliniz yok sadece ismini aynı görmüş olabilirsiniz.

  3. Diğer sorum : Ben Instagram hesabımı temelli kapatırsam: DM denilen, özel mesajla kişilere gönderdiğim yazılar ve fotoğraflar: hesabım kapansa bile, onlarda gözükür mü? Birde başkalarının sayfalarında yaptığımız beğeniler, onlar gözükmeye devam edecek mi? Tek tek mi sil mek lazım? Beğenileri ve yorumları toptan silme metodu yok mu?

    • Evet DM mesajlarınız siz hesabınızı kapatsanız bile karşı tarafta görünmeye devam eder. İnstagram hesabınızı silmeniz durumunda da beğenileriniz görünmeye devam eder. Sadece sizin kullanıcı adınızı tıkladıklarında; böyle bir kullanıcı yok yada kullanıcı bulunamadı tarzında bir hata mesajı alırlar.

  4. Üçüncü ve son soru : Bana gelen DM mesajlarda: mesaj kutusunu açıp, içindekileri sil meden, kutuyu hiç açmadan, direk kişinin ismini sil sem : DM kutusunda mesajlar silinir mi? O kişi onları görür mü? – – ve birde diğer uzun yöntem : Birine DM den yazdığım mesajları, DM kutusunu açarak, tüm mesajları sil sem, bende silinmiş gözükür. Ama karşıda da siliniyor mu? Instagram bilmiyorum pek. Bu nedenle sorduğum 3 soruyu yanıtlarsanız, memnun olurum. Teşekkürler.

    • Mesajlaşmış olduğunuz kişiyi silmeniz DM kutusundaki mesajları malesef ki silmez. Uzun yöntem dediğiniz mesajlaşma kayıtlarını mesaj kutunuzdan silmeniz halinde bu sadece sizden silinir. Whatsapp da olduğu gibi her iki taraftan da silinmez.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here