Keşfete Düştüğümü Nasıl Anlarım?


Bu yazıyı okuduğunuza göre instagram keşfet alanının ne olduğunu biliyor olmalısınız. Bilmeyenler için, instagram keşfet sayfasında nasıl çıkılır? adlı makalemin linkini bırakıyorum. Bugün ise; herkesin merak ettiğini düşündüğüm ve sürekli bana soru olarak gelen, keşfete düştüğümü nasıl anlarım? sorusunun cevabını sizlere vereceğim.

Keşfete düştüğümü nasıl anlarım

İnstagram keşfet sayfasında çıkmak, instagram kullanıcılarının büyük bir kısmının hayalidir. Hatta keşfette çıkmak için türlü türlü hilelere de başvurduğumuz zamanlar oluyor. Buna en güzel örnek; whatsapp instagram beğeni ve yorum grupları. Kullanıcılar bu gruplara katılıyor. Grup başkanının verdiği bir saatte herkes birbirine karşılıklı beğeni ve yorum yapıyor.

Oldukça etkili bir yöntem olduğunu söylemeliyim. Çünkü, whatsapp grup özellikleri yazımda da belirttiğim gibi, bu gruplarda 256 kişiye kadar katılımcı olabiliyor. Düşünsenize 256 kişi çok kısa bir zaman içinde yeni yüklediğiniz fotoğrafa beğeni, yorum ve kaydet yapıyor. Bunun sonucunda da kolay şekilde instagram keşfete çıkıyorsunuz. Tabi bunun da incelikleri var, onuda söyleyelim. Bu konuyu yakında kaleme alacağım, takipte kalın. Neyse; keşfete düştüğümüzü nasıl anlarız? sorusundan epey uzaklaştık. Şimdi konumuza dönelim.

Arkadaşlar keşfete düştüğünüzü anlamanızın en kolay yolu; instagram işletme hesabına geçmenizdir. Sizinde bildiğiniz gibi instagram işletme hesabı kullanıcıları bir çok istatistiği hesabında görebiliyor. Paylaştığınız fotoğrafın istatistiklerinde keşfetten gelen sayısı kısmı çıkıyorsa, keşfete çıkmışsınız demektir. Bu arada instagram işletme profiline geçmek isteyenlere; instagram işletme hesabına geçiş adlı yazımı okumalarını öneriyorum.

kefete çıktığımızı nasıl anlarız

İnstagram işletme hesabı kullanmayan kullanıcıların keşfete düştüğünü anlamaları için ise; gönderilerinin aldığı etkileşime bakmaları ve diğer gönderileri ile kıyaslamaları gerekiyor.

Yani gönderinize, normalden çok daha fazla yorum, beğeni ve takipçi dönüşü olduysa bilin ki fotoğrafınız instagram keşfet sayfasında çıkmış demektir.

7 yorum:

 1. instagramda keşfete düştüğünü anlamanın en iyi yolu etkileşim oranına bakmak.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen Yasemin hanım instagramda etkileşim oranınız normalin üzerine çıktığında, instagramda keşfete düşmüş olma ihtimaliniz oldukça fazla.

   Sil
 2. instagram keşfete nasıl düşerim?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayşe hanım bu konu hakkında yazmış olduğum; İnstagram keşfette nasıl çıkarım? adlı yazımı okumanızı öneririm.

   Sil
 3. Keşfetten yazısının altındaki diğer yazısı ne anlama geliyor acaba bilen varsa yazabilir mi ?
  .
  Bu arada istagram hesabim @hilals._.daily takip edin gt gb gy sfs vardir.

  YanıtlaSil
 4. Senin kendi sayfana girip gönderini görenlerin sayısı

  YanıtlaSil
 5. Benim istatistiklerde anasayfa profil konum ve diğer var keşfet yazisi çikmiyor ama etkileşim yüksek kesinlikle keşfete dustugunu dusunuyorum ama kesfet yazmiyor. Bu arada diğer ne ?

  YanıtlaSil